Aktualności
2014-01-08
Stowarzyszenie 'Niezależna Inicjatywa Kulturalna' po raz trzeci postanowiło zarchiwizować dorobek artystyczny mińskiej sceny muzycznej. Obecna kompilacja jest kontynuacją wydanych w 2007 i 2010 krążków. Wydawnictwo ma na celu promocję zespołów i wykonawców muzycznych działających w 2013 roku na terenie Mińska Mazowieckiego i okolic.

2013-10-03
Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna zaprasza na koncert z cyklu "RiMFest prezentuje...", na którym zagrają przedstawiciele Krakowskiej Sceny Muzycznej: tegoroczny laureat festiwalu Rock In Mińsk Fest - zespół Cinemon oraz jeden z finalistów tegorocznego RiMfestu - kapela Sayes.

Patronat medialny: Strefa Mińsk i portal Minskmaz.com.
Sponsorzy koncertu: Elitmat, CartPoland. Do zobaczenia!
2012-11-14
Projekt Local Visual Mind Maps zbliża się ku końcowi. Polscy i białoruscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach i plenerach fotograficznych, a także wykonali fotografie oscylujące wokół opozycyjnych tematów: swojskość-obcość, nowoczesność-tradycja, odpychający-przyciągający.
?

2012-08-30
Mińskiej młodzieży nie udało się wyjechać na Białoruś. U naszych wschodnich sąsiadów niebawem wybory prezydenckie i tym prawdopodobnie faktem możemy tłumaczyć niepowodzenia w otrzymaniu wiz na Białoruś przez Polaków. Rewizyta Białorusinów jednakże się udała! Młodzi mieszkańcy Żodzina, miasteczka położonego w odległości 50 km na wschód od Mińska, na Białorusi, odwiedzili nasze miasto-satelitę Warszawy.
2012-08-12
Mińszczanie jadą na Białoruś!! W dniach 14-19 sierpnia br. pięcioosobowa grupa młodzieży z Mińska Mazowieckiego odwiedzi Żodzino, miasto położone 50 km na wschód od Mińska białoruskiego, by tam, wspólnie z rówieśnikami uczestniczyć w warsztatach i plenerach fotograficznych. Z kolei w dniach 24-28 sierpnia br. w ramach rewizyty odwiedzą nas Białorusini. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbędą się warsztaty, m.in. na temat lokalnej tożsamości i przestrzeni miejskiej.
2012-07-03
Zapraszamy młodzież w wieku studenckim (18-25 lata) w sposób amatorski lub półprofesjonalny zajmującą się fotografią do udziału w polsko-białoruskim projekcie pn. "LOCAL VISUAL MIND MAPS - polsko-białoruska aktywizacja kulturalna młodzieży". Projekt będzie realizowany w Mińsku Mazowieckim (Polska) oraz w Żodzinie (Białoruś) we współpracy ze Stowarzyszeniem Ekodom (http://ecohome-ngo.by/). Projekt jest współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach Programu "Przemiany w Regionie - RITA" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
2011-05-11
W tym roku obchodzimy 590. Rocznicę Nadania Praw Miejskich Miastu Mińsk Mazowiecki. Z tej okazji mińskie stowarzyszenia, które w naszym mieście od lat zajmują się organizacją koncertów, postanowiły połączyć swoje siły i muzycznie zatrząść miastem!


2011-03-16
W tym roku festiwal odbędzie się w ramach imprezy "4M - Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki". Rock In Mińsk Fest ciągle się rozrasta! Zmieniamy datę oraz lokalizację naszego festiwalu. Po raz pierwszy Rock In Mińsk Fest odbędzie się w plenerze - na placu przed Miejski Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim. Żeby było nam cieplej z października przenosimy się na czerwiec, a dokładnie na 4 czerwca 2011!

2011-01-16
Stowarzyszenie 'Niezależna Inicjatywa Kulturalna' po raz drugi postanowiło zarchiwizować dorobek artystyczny mińskiej sceny muzycznej. W 2007 roku NIK wydał płytę 'Mińskie Zagłębie Muzyczne'. Obecny projekt jest kontynuacją wydanego trzy lata temu krążka. W ciągu ostatnich trzech lat na terenie miasta powstało kilka nowych zespołów, m.in. Avogadro, SPIN, Hot CREW. Jednocześnie dotychczas istniejące zespoły mogą pochwalić się nową twórczością i licznymi sukcesami.

2010-09-01
Pamiętacie płytę 'Mińskie Zagłębie Muzyczne' wydaną w 2007 roku??? Stowarzyszenie 'Niezależna Inicjatywa Kulturalna' wydało trzy lata temu krążek, podsumowujący wydarzenia mińskiej sceny muzycznej. Jest to zbiór utworów amatorskich zespołów z powiatu mińskiego. Ostatecznie na płycie znalazło się 15 kapel: Buckleys, DeLaCore, FMS feat CIH Projekt, Los Alamos, Stare Panny, Muzyka Końca Lata, Boomslave, Tamarysze, BlastYou, Street Terror, Przystań Zagubionych Marzeń, Vadhus, Maki i Chłopaki, 3siostry. Płyta cieszyła się dużym zainteresowaniem zespołów, wielbicieli lokalnej twórczości muzycznej, służyła też jako materiał promocyjny naszego miasta i powiatu.
2010-04-10
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu MMz Reggae Town z 15.05.2010

Kliknij tutaj
i tutaj


Zagrały: Dubska, Paprika Korps oraz VAVAMUFFIN
2010-02-01
Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna informuje, że w 2009 roku druk gazetki "Głośnik - Niezależny Informator Kulturalny" sfinansowany był ze środków Powiatu Mińskiego oraz Miasta Mińsk Mazowiecki. Stowarzyszenie Niezależna Kulturalna dziękuje donorom za współpracę w ubiegłym roku jak również w latach poprzednich.
2009-10-01
Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" z Mińska Mazowieckiego już po raz trzeci zaprosiło kapele z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu "Rock In Mińsk Fest". Impreza odbędzie się 24 października 2009 w Mińsku Mazowieckim, do 20 września można było zgłaszać swoje zespoły do udziału w konkursie. W ramach festiwalu odbędzie się otwarty konkurs dla zespołów, nie mających podpisanego kontraktu płytowego. Na przeglądzie wystąpi 8 zespołów wybranych na podstawie wcześniejszych eliminacji, polegających na selekcji nadesłanego materiału z nagranymi utworami.
2009-09-01
Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" oraz MDK w Mińsku Mazowieckim serdecznie zapraszają na koncert mińskich zespołów, który odbędzie się 11 września (piątek) w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Zagrają: Muzyka Końca Lata, DeLaCore, Buckleys, Hot Crew Wjazd 0 zł.
2009-08-28
Postanowiliśmy poświętować! NIK istnieje już trzy lata, a my rzadko robimy "imprezy" wewnętrzne. Dlatego 20 czerwca zorganizowaliśmy spotkanie jedynie dla NIK-owców.
2009-04-20
Stowarzyszenie 'Niezależna Inicjatywa Kulturalna' ma przyjemność zaprosić na koncert laureatów I i II edycji festiwalu Rock In Mińsk Fest. Już 9 maja (sobota) w Sali kina 'Światowid' (Mińsk Mazowiecki, ul. Piłsudskiego 7) wystąpią laureaci pierwszej i drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu 'Rock In Mińsk Fest'.


2008-12-24

Na początku grudnia stowarzyszenia "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" oraz "Ścieżki Nieskończoności" zorganizowały finał III Konkursu Młodych Poetów. Pragniemy podzielić się z Państwem wynikami oraz przybliżyć twórczość lokalnych mistrzów słowa, prezentując nagrodzone wiersze.

W tym roku otrzymaliśmy rekordową jak dotychczas liczbę zgłoszeń. Osiemdziesiąt trzy osoby postanowiły wziąć udział w konkursie, co nie ułatwiło pracy komisji oceniającej. Dlatego też Jury konkursu w składzie: Pani Elżbieta Janke, Pani Anna Nowakowska oraz Pan Dariusz Kulma zdecydowało o przyznaniu sześciu wyróżnień w III Konkusie Młodych Poetów.

2008-12-01

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenia "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" oraz "Ścieżki Nieskończoności" zapraszają na finał III Konkursu Młodych Poetów oraz występ Piotra Kędziory, laureata Festiwalu Sztuk Różnych BIESZCZADZKIE ANIOŁY 2008. Finał odbędzie się w najbliższy piątek, 5 grudnia br., o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Podczas finału zostaną ogłoszone wyniki konkursu poetyckiego oraz nastąpi rozdanie nagród uczestnikom konkursu.

Patronat medialny nad konkursem objęły tygodnik Lokalna oraz portal minskmaz.com.pl.

2008-10-01

REGULAMIN KONKURSU

Zapraszamy do współtworzenia rzeczywistości słowa, która tworzy mińską kulturę. Jeśli piszesz i chcesz podzielić się swoimi dziełami z innymi, publikując je w lokalnych mediach i ogólnopolskim biuletynie, wygrać atrakcyjne nagrody? weź udział w III Konkursie Młodych Poetów.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" w Mińsku Mazowieckim we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym "Ścieżki Nieskończoności" w Mińsku Mazowieckim. Patronat medialny nad konkursem objął portal www.minskmaz.com.pl. oraz tygodnik LOKALNA.

2008-09-30
Informujemy, iż wszystkie kapele ze "szczęśliwej ósemki" finałowej potwierdziły swoje przybycie na nasz festiwal. Już wkrótce ruszy sprzedaż biletów, które Mińszczanie będą mogli nabyć w Pubie 3, w kinie "Światowid" oraz w sklepie Levis na ul. Warszawskiej. Będzie istniała również możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów przez Internet. Szczegóły znajdziecie na portalu www.minskmaz.com.pl (nieodebrane rezerwacje internetowe będą anulowane w dniu koncertu). Cena biletu - 15zł. Przy okazji dziękujemy sponsorom: Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, Starostwo Powiatowe, Urząd Marszałkowski, Levis, Pub3, La Bella, Elimat, Cart Poland oraz naszym patronom, które szerzą o nas wieść w świecie: Radio Dla Ciebie, Magazyn Gitarzysta, AntyPortal, AlternativePop, HardZone, Fabryka Zespołów, www.minskmaz.com.pl.
2008-09-17
Zapraszamy na III już Dzień Bluesa organizowany przez Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna. W tym roku, 20 września, w Piwniczce (dawna Karczma) wystąpią: Siódma w nocy i Buckleys. Start: 19.00. Wjazd: 10zł. Zapraszamy!
2008-07-30
Druga edycja festiwalu ROCK IN MIŃSK FEST 2008 odbędzie się 18 października 2008 roku. Uruchomiliśmy świeżutką stronę festiwalu. W tym roku zgłoszenia zespołów do konkursu przesyłać należy wyłącznie drogą elektroniczną, ułatwi to życie zarówno Wam jak i nam. Dziękujemy Leszkowi za ogarnięcie sprawy. Szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem nowej strony: http://rock.minskmaz.com.pl. Zgłaszajcie swoje kapele i do zobaczenia w Mińsku!
2008-07-06
Stowarzyszenie ''Niezależna Inicjatywa Kulturalna'' dziękuje za udział w koncercie ''Na drugim brzegu tęczy. W hołdzie Józefowi Lipińskiemu i Tadeuszowi Nalepie''. W tym roku na mińskim amfiteatrze mieli zagrać: Bad Blues, Buckleys, WTF?, S.P.I.N., R.I.P, Power of Trinity. Niestety warunki pogodowe pokrzyżowały te plany. Na mińskim amfiteatrze zdążyli zagrać: WTF? Oraz RIP. Deszcz zmusił organizatorów do przerwania imprezy, która ponownie została wznowiona w Miejskim Domu Kultury. Tam zaprezentował się zespół Power of Trinity. Plusem tej sytuacji wydaje się być fakt, że na niebie pojawiła się tęcza :) Dziękujemy tym, którzy wytrwali do końca, dzięki dla wszystkich kapel, które zgłosiły chęć udziału w koncercie, dla MDK i sponsorów (Firmy edukacyjno-wydawniczej ELIMAT oraz firmy LEVIS).

2008-05-13
Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna (http://www.nik.minskmaz.com.pl) w wyniku otwartego konkursu, ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta, na realizację zadań publicznych w 2008 roku pozyskało środki pieniężne między innymi na dofinansowanie wyjazdów zespołów muzycznych z terenu Mińska i okolic na różnego typu festiwale, konkursy i przeglądy.
2008-04-05
Już w piątek 11 kwietnia o godzinie 18.30 salę kina "Światowid" opanuje białoruska muzyka. Wjazd jest bezpłatny, ale tylko na zaproszenia. Zaproszenia dostępne są w kasie kina, sklepie Levis na ul. Warszawskiej oraz Pubie 3. WYSTĄPIĄ: Andrej Karpovič, Onegin, IQ48. Idea zorganizowania koncertu białoruskich kapel narodziła się podczas ubiegłorocznego festiwalu Rock In Mińsk, organizowanego przez Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna. Wśród 125 zgłoszeń na festiwal napłynęło kilka z Białorusi, nagrania te prezentowały wysoki poziom i szczególnie zainteresowały organizatorów. sNIKowcy postanowili więc zorganizować oddzielny koncert zespołów z Mińska białoruskiego w Mińsku Mazowieckim (pieniądze uzyskane ze zbiórki publicznej podczas RiMFestu przeznaczone zostały właśnie na ten koncert). Inicjatywa ta została entuzjastycznie przyjęta w środowisku białoruskich twórców jak i koordynatorów tego typu imprez w Polsce.
2007-12-28
Tuż po Świętach dotarła do Mińska od dawna wyczekiwana przesyłka, a w niej - 2000 egzemplarzy płyty Mińskie Zagłębie Muzyczne. Choć tak naprawdę to zwykła płyta - składanka, jej powstanie wymagało wielu dni pracy i zaangażowania kilkudziesięciu osób. Zdobycie funduszy na jej wydanie, wybór utworów, zorganizowanie studia nagraniowego, realizacja nagrań, miks i mastering płyty, zaprojektowanie okładki i w końcu znalezienie firmy, która wytłoczy krążki i wydrukuje okładki. Nie było łatwo, ale udało się. Zobacz, jak wygląda uwieńczenie kolejnego projektu sNIK...

Chcesz zdobyć tę płytkę ? Weź udział w konkursie lub po prostu skontaktuj się z nami.

2007-12-09
2007-11-19
Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" zorganizowało VI ZADUSZKI ROCKOWE. Już po raz szósty w mińskim Dujerze odbyły się Rockowe Zaduszki. Utwory nieżyjących klasyków rocka wykonały nasze rodzime kapele: WTF? i Buckleys. Rockowe Zaduszki są cykliczną imprezą zainicjowaną przez muzyków z zespołu DeLaCore, którzy obecnie działają z ramienia Stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Kulturalna. Koncerty te odbywają się ku pamięci nieżyjących już artystów. Specjalnie przygotowany repertuar mińskich zespołów, to ich własne interpretacje twórczości, nieobecnych już wielkich ludzi rocka. Jim Morrison, Kurt Cobain, Bob Marley, Jimi Hendrix, Ryszard Riedel, Grzegorz Ciechowski - to tylko niektórzy bohaterowie zaduszkowego koncertu.

Galeria zdjęć z imprezy na: http://www.muza.9x.pl/nik/foto/Zaduszki_2007
2007-11-18
Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" w Mińsku Mazowieckim ul. Siennicka 9/37, zgodnie z decyzją Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 01.10.2007, numer decyzji SO.5022-1/07, zorganizowało i przeprowadziło zbiórkę publiczną w dniu 20 października 2007 w godzinach 14.00-22.00 na terenie Kina "Światowid" w Mińsku Mazowieckim, z przeznaczeniem zebranych środków na organizacje koncertu białoruskiego zespołu muzycznego "Mińsk w Mińsku".
2007-11-03
10 listopada 2007 roku w MDK w Mińsku Mazowieckim odbył się koncert charytatywny "Za horyzontem słów". Koncert ten to przygotowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ścieżki Nieskończoności wspaniały wieczór przepełniony magiczną muzyką i poezją. W trakcie koncertu miał miejsce Finał II Konkursu Młodych Poetów, którego organizatorem jest Niezależna Inicjatywa Kulturalna wraz ze Ścieżkami Nieskończoności.
2007-11-01
W ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Rockowego "Rock In Mińsk Fest", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna, wystąpiło 8 kapel z terenu całego kraju, wybranych spośród 125 zgłoszeń, nie mających podpisanego kontraktu płytowego. Każdy zespół zaprezentował ok. 20-minutowy autorski program. Jury zdecydowało o przyznaniu następujących nagród: I miejsce - Phantom Taxi Ride, II miejsce - Orange the Juice, III miejsce - Chain Reaction, Wyróżnienie - mjut.
2007-09-20
16 września (dzień urodzin B.B. Kinga) Polskie Stowarzyszenia Bluesowe ogłosiło Ogólnopolskim Dniem Bluesa. Z tej okazji już po raz drugi Stowarzyszenie Inicjatywa Kulturalna zorganizowało koncert bluesowy.
2007-09-17
16 września (dzień urodzin B. B. Kinga) Polskie Stowarzyszenie Bluesowe ogłosiło Ogólnopolskim Dniem Bluesa. Z tej okazji również i w mińskiej Karczmie Staropolskiej zorganizowano koncert. Impreza ta była organizacyjnym debiutem nowopowstałego stowarzyszenia "Niezależna Inicjatywa Kulturalna". Debiut ten okazał się prawdziwym sukcesem: oprócz niepowtarzalnej atmosfery, jakiej dawno już w mieście nie było, dopisali również goście, frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
2007-05-31
W miniony piątek w Dujerze wystąpiły dwie rockowe formacje - Farelgott z Warszawy oraz Pasażer z Okuniewa. Była to kolejna impreza, za którą odpowiedzialne było Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna - tym razem coś dla miłośników ostrzejszych brzmień.
2007-05-29
10 czerwca 2007 w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury odbył się koncert poświęcony pamięci Józefa Lipińskiego i Tadeusza Nalepy. Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna.


2007-05-12
Dnia 14 maja 2007 roku odbyło się zebranie komisji kwalifikacyjnej w składzie: Jacek Bieliński, Paweł Kalinowski, Kamil Kaźmierczak, Adam Szczepaniak, Łukasz Wojtasik. Spośród 19 nadesłanych zgłoszeń komisja wybrała 16 zespołów, które znajdą się na płycie.
2007-04-10

Studiują w Warszawie, Siedlcach, uczą się w liceach ogólnokształcących w Mińsku Mazowieckim. Ich największym marzeniem jest zorganizowanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Cegłowie. Stowarzyszenie Rozwoju Kultury "Kulturalna Przystań", bo o nich mowa, to młodzi ludzie, którzy potrafią swój czas dzielić pomiędzy drugiego człowieka.

2007-01-26

Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" ma na swoim koncie kolejny koncert, który udało się zorganizować. Tym razem Mińszczanie mogli się bawić w Karczmie Staropolskiej, gdzie w piątkowy wieczór 26.01.2007 panował niezapomniany bluesowy klimat, a wszystko za sprawą zaproszonych zespołów. Wystąpiła Tomi Kapela Blues & Karolina Cygonek i Ścigani - oba bandy należą do gwiazd Rawa Blues Festival.

2007-01-20
W piątek (19.01.2007) koncert w Dujerze, na koncercie zorganizowanym przez członka naszego Stowarzyszenia Bartka Chmielewskiego zagrała kapela z Warszawy... Losy tego koncertu do ostatnich godzin wisiały na włosku. Jeszcze w piątek po południu chłopcy z Powiek dzwonili, że trwająca od czwartku wichura wywiała z afisza zespół Arytmia, a wraz z nim perkusję, którą to owa kapela miała do Dujera dostarczyć, i że w związku z tym póki co nie wiedzą jak zmieścić swoje gary, piece gitarowe i samych siebie do jednego samochodu osobowego, no ale że postarają się coś wykołować.
2006-12-16

Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" w Mińsku Mazowieckim oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Ścieżki Nieskończoności" w Mińsku Mazowieckim informują, że w wyłoniono zwycięzców I POWIATOWEGO KONKURSU MŁODYCH POETÓW.


2006-11-25
Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna było współorganizatorem koncertu CREE , który odbył się 8 grudnia (piątek) w Karczmie Staropolskiej. Poniżej kilka fotek z tego wydarzenia, cała galeria na http://www.muza.9x.pl/nik/foto/cree/


2006-08-19
Głównym założeniem inicjatywy Dzień Bluesa jest propagowanie muzyki bluesowej i muzyki w sposób czytelny czerpiącej z niej inspirację. Pragniemy, w ramach Dnia Bluesa, zorganizować koncert, w którym wystąpią lokalne zospoly bluesowe oraz zespół Ścigani. Koncert odbędzie się 15 września w Karczmie Staropolskiej
2006-08-16
Dnia 29 czerwca 2006 roku o godzinie 15:38 Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie dokonał wpisu do Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, rejestrując tym samym Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Kulturalna" z siedziba w Mińsku Mazowieckim pod numerem KRS: 0000259662.
2006-05-03
Stowarzyszenie NIK ma za sobą pierwsze podejście do zalegalizowania swojej działalności. Niestety papiery z sądu zostały wysłane na zły adres i nie dotarły do Prezesa. Dopiero po telefonicznej interwencji okazało się, że dokumenty odesłano nam do uzupełnienia. Usterki są jednak na tyle nieznaczne, że nie powinny spowodować zbyt dużego opóźnienia rejestracji NIK. Tymczasem- nadal czekamy.

GAZETKA (ZIN) "głosNIK"
Deklaracja członkowska


Deklaracja członkowska


Rock in Mińsk Fest
PARTNERZY
WSPÓŁPRACA MEDIALNA

Mińsk Mazowiecki

POPIERAMY© Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna, Mińsk Mazowiecki 2006. Opracowanie strony: Leszek Siporski, minskmaz.com.pl
Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, Stowarzyszenie nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wszelkie prawa zastrzezone.